header

Wróć   forum, żużel > Sezon Żużlowy 2010 > Memoriały


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-21-2010, 18:07   #1 (permalink)
CKM Włókniarz Fan
 
Avatar TeZetWu
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Gliwice
Postów: 72
Thanks: 1
Thanked 1 Time in 1 Post
TeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacją
Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do TeZetWu Wyślij wiadomośc poprzez MSN do TeZetWu Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do TeZetWu
Domyślnie [28.03.2010] Memoriał Alfreda Smoczyka

28.03.2010 o godzinie 15:00 na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Cennik:
Sektor "0" - 40 zł
Normalny - 25 zł
Ulgowy - 15 zł
Program - 7 zł

Tegoroczni zawodnicy:
1. Leigh Adams
2. Ryan Sullivan
3. Adam Shields
4. Fredrik Lindgren
5. Nicki Pedersen
6. Rune Holta
7. Rafał Dobrucki
8. Janusz Kołodziej
9. Jurica Pavlic
10. Damian Baliński
11. Krzysztof Kasprzak
12. Maciej Janowski
13. Piotr Świderski
14. Jarosław Hampel
15. Rafał Okoniewski
16. Troy Batchelor

Więcej informacji na stronie Memoriału Alfreda Smoczyka.

Mapa dojazdu: Mapy Google >> Stadion w Lesznie.

Na razie brak informacji o transmisji telewizyjnej oraz retransmisji.


TeZetWu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-2010, 13:44   #2 (permalink)
CKM Włókniarz Fan
 
Avatar TeZetWu
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Gliwice
Postów: 72
Thanks: 1
Thanked 1 Time in 1 Post
TeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacjąTeZetWu cieszy się renomą poza reputacją
Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do TeZetWu Wyślij wiadomośc poprzez MSN do TeZetWu Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do TeZetWu
Domyślnie

Cytat:
Rozegrany w niedzielę 60. Memoriał Alfreda Smoczyka miał wyłącznie jednego bohatera. Był nim zawodnik i kapitan leszczyńskiej Unii - Jarosław Hampel. Unista wygrał wszystko, co było dziś do wygrania. Do Pucharu za wygraną w Memoriale, trofeum za zwycięstwo w trzynastym wyścigu, upamiętniającym śmierć Józefa Olejniczaka i Puchar eSpeedway.pl, dla najszybszego zawodnika. Drugie miejsce zajął nowy nabytek Unii Leszno Janusz Kołodziej, trzeci był Nicki Pedersen.
Już w sobotę nad Lesznem zebrały się ciężkie i ciemne chmury, na które z niepokojem spoglądali mieszkańcy miasta i okolic, którzy niedzielę 28. marca zarezerwowali sobie na wizytę na stadionie im. Alfreda Smoczyka, aby po raz kolejny być świadkami wspaniałych zawodów poświęconych pamięci wielkiego zawodnika sprzed lat. Mimo deszcze zarówno dzień wcześniej, jak i w niedzielę, organizatorom po raz kolejny udało się z błotnistej mazi przygotować nawierzchnię, po której zawodnicy bezpiecznie, ale i w efektownym stylu odjechali całe zawody.

Wielu biegom nie brakowało mijanek, zarówno przy krawężniku, jak i pod płotem i choć zdarzały się biegi, kiedy stawka zawodników wykrystalizowała się po starcie, to nikt kto przybył dziś na Smoka, nie powinien czuć niedosytu. Już w pierwszym biegu na starcie spotkał się kończący w obecnym sezonie karierę i będący jedną z najjaśniejszych postaci w polskiej lidze w historii- Leigh Adams z triumfatorem sprzed roku Ryanem Sullivanem. I właściwie na tych dwóch zawodnikach można by zakończyć ten wyścig, gdyż to oni rozstrzygnęli między sobą sprawę zwycięstwa w biegu, które ostatecznie przypadło starszemu z Australijczyków. Trzeci na metę wpadł Adam Shields, a wyścigu nie ukończył Fredrik Lindgren.

Chwilę później na trybunach wybuchła euforia, gdy po kapitalnym ataku Janusz Kołodziej wyszedł na pierwszą pozycję. Popularny Koldi, po starcie był ostatni, wyniósł się jednak bardzo szeroko i na szczycie drugiego łuku wyłamał maszynę i ściął do krawężnika przedłużając sobie prostą o jakieś piętnaście metrów. Janusz uzyskał taką prędkość, że bez problemu minął blokowanego pod bandą przez Rafała Dobruckiego Nicki Pedersena i Rune Holtę. Nie mniej emocji było w biegu trzecim kiedy prowadzący trzy okrążenia Maciej Janowski dał się wyprzedzić znakomicie spasowanemu z leszczyńskim owalem Damianowi Balińskiemu. Podobną akcję na Sullivanie w biegu dziesiątym wykonał Nicki Pedersen, który niemal ocierając się o płot na wyjściu z czwartego łuku, wyprostował motor na środku wirażu i założył się na reprezentancie Unibaksu, czym wywalczył drugie zwycięstwo.

Pierwsza trójka Duńczyka przyszła w nie mniejszych bólach. Pedersen dopiero na wyjściu z drugiego wirażu, atakiem przy krawężniku wysunął się przed Leigh Adamsa, którego następnie zablokował przy bandzie, tak aby sympatyczny Lejek nie mógł wziąć odwetu już kilkadziesiąt metrów później. Jedynym żużlowcem, który do trzeciej serii, jak i do końca zawodów, jak się później okazało, nie miał najmniejszych problemów z wygrywaniem był Jarosław Hampel. Jaro wygrywał starty tak wyraźnie, że nawet nie musiał zakładać rywali, po prostu natychmiast obierał najkorzystniejszą ścieżkę i brylował ustanawiając raz za razem najlepszy czas dnia.

Czwarta seria miała dać już trochę jasności w kwestii, którzy zawodnicy ostatecznie pozostaną na placu boju w walce o główną nagrodę dnia. Po trzech rundach na czele był wspomniany wcześniej Hampel, a później, aż pięciu zawodników legitymowało się siedmioma oczkami na koncie. Pierwszym, który powoli zaczął tracić szanse na złoto był były kapitan Unii Leszno, Leigh Adams. Kangur przegrał z Hampelem trzynasty wyścig, który dodatkowo rozgrywany był ku pamięci zmarłego kilka lat temu Józefa Olejniczaka, najlepszego żużlowca Unii Leszno pionierskich lat żużla w Polsce. Czternastą gonitwę wygrał Kołodziej przed Świderskim i Sullivanem i pozostał w grze o najwyższą stawkę. To, co wydarzyło się chwilę później na długo utkwi w pamięci sympatyków czarnego sportu. Nicki Pedersen zwyciężył po raz trzeci i zgłosił swoje aspiracje do końcowego triumfu, ale po raz trzeci udowodnił, że jest zawodnikiem najwyższej światowej klasy.

The Power, tuż po starcie był ostatni, dodatkowo sytuację komplikował mu Damian Baliński, który zasypał Duńczyka szprycą na wyjściu z pierwszego wirażu. Balon natychmiast przystąpił do szturmowania pozycji Troya Batchelora, który jechał drugi. Młody Australijczyk widząc zbliżającego się brązowego medalistę IMP z 2007 roku, natychmiast pojechał bardzo szeroko, aby przeszkodzić Balińskiemu. Całą tę sytuację wykorzystał Pedersen, który, jakby sprawił, że rywale o nim zapomnieli, przedłużył sobie prostą, ściął do wewnętrznej i wyprzedził za jednym zamachem obu leszczynian, mocno zbliżając się do prowadzącego Adama Shieldsa. Ten z kolei dwoił się i troił, ale moc w motocyklu Nickiego była na tyle wielka, że Pedersenowi wystarczyło pojechać szerzej, tam gdzie urodzonego w Kurri Kurri Shieldsa nie było i go wyprzedzić, później to samo uczynił Batchelor.

Gdy Kołodziej wygrał w biegu siedemnastym w pokonanym polu pozostawiając Balińskiego, Adamsa i Okoniewskiego a następne rozdanie zgarnął Pavlic, przed Batchelorem, Dobruckim i Sullivanem wiadomo było, że już tylko dwóch zawodników jest w stanie sięgnąć po Puchar. Byli nimi: Jarosław Hampel, 12 oczek i Nicki Pedersen 10. Obaj spotkali się w ostatnim biegu dnia. Pedersen z pierwszego pola startowego, tuż obok niego Hampel. Starannie wykopane rynny i start, który bezapelacyjnie, podobnie, jak i cały wyścig i zawody wygrał Hampel, nie pozostawiając trzykrotnemu mistrzowi świata złudzeń, kto był dziś najlepszy.

Klasyfikacja końcowa:
1. J. Hampel (3,3,3,3,3) 15
2. J. Kołodziej (3,3,1,3,3) 13
3. N. Pedersen (1,3,3,3,2) 12
4. T. Batchelor (2,2,3,2,2) 11
5. J. Pavlic (1,1,2,3,3) 10
6. L. Adams (3,2,2,2,1) 10
7. D. Baliński (3,2,2,0,2) 9
8. P. Świderski (0,D,1,2,3) 6
9. F. Lindgren (D,1,3,1,1) 6
10. R. Okoniewski (1,3,1,0,0) 5
11. R. Sullivan (2,0,2,1,0) 5
12. R. Dobrucki (2,2,0,D,1) 5
13. M. Janowski (2,0,D,1,2) 5
14. R. Holta (0,1,1,2,1) 5
15. A. Shields (1,1,0,1,0) 3
16. J. Rempała (0,0,0,0,-) 0
17. S. Musielak (0) 0
18. M. Łukaszewski - nie startował

Bieg po biegu:
1. L. Adams, R. Sullivan, A. Shields, F. Lindgren (D)
2. J. Kołodziej, R. Dobrucki, N. Pedersen, R. Holta
3. D. Baliński, M. Janowski, J. Pavlic, J. Rempała
4. J. Hampel, T. Batchelor, R. Okoniewski, P. Świderski
5. N. Pedersen, L. Adams, J. Pavlic, P. Świderski (D)
6. J. Hampel, D. Baliński, R. Holta, R. Sullivan
7. R. Okoniewski, R. Dobrucki, A. Shields, J. Rempała
8. J. Kołodziej, T. Batchelor, F. Lindgren, M. Janowski
9. T. Batchelor, L. Adams, R. Holta, J. Rempała
10. N. Pedersen, R. Sullivan, R. Okoniewski, M. Janowski (D)
11. J. Hampel, J. Pavlic, J. Kołodziej, A. Shields
12. F. Lindgren, D. Baliński, P. Świderski, R. Dobrucki
13. J. Hampel, L. Adams, M. Janowski, R. Dobrucki (D)
14. J. Kołodziej, P. Świderski, R. Sullivan, J. Rempała
15. N. Pedersen, T. Batchelor, A. Shields, D. Baliński
16. J. Pavlic, R. Holta, F. Lindgren, R. Okoniewski
17. J. Kołodziej, D. Baliński, L. Adams, R. Okoniewski
18. J. Pavlic, T. Batchelor, R. Dobrucki, R. Sullivan
19. P. Świderski, M. Janowski, R. Holta, A. Shields
20. J. Hampel, N. Pedersen, F. Lindgren, S. Musielak
Źródło: Strona memoriału
TeZetWu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
adams, baliński, batchelor, dobrucki, hampel, holta, janowski, kasprzak, kolodziej, lindgren, memoriał alfreda smoczyka, okoniewski, pavlic, pedersen, shields, sullivan, świderski

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Włączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.

Projekt i wykonanie: Michał Ząbkiewicz i Stylernia.pl

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.2.0


Statystyki, katalog stron www, dobre strony internetowe   Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.   TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking.